Psí obezita a jak jí předcházet

Obezita není jen problémem moderního světa, trpí jí i naši čtyřnohí mazlíčci a zpravidla jsme za to i my zodpovědni. Na vině je stejně jako u lidí špatná strava, stravovací návyky a nedostatek pohybu.
Vydáno 13.10.2015, přečteno: 2297x
 
Na rozdíl od divokých psů, jedí naši psi prostě proto že můžou a kdy chtějí. Většinou je potrava volně k dispozici a tak se psi přejídají a to nezávisle na pohybu a tloustnou. Pes nejí jen kvůli pocitu hladu, ale také pro zážitek z jídla. Domácí psi si tak často dopřávají velmi zážitkové celé dny, někdy i noci. 

Navíc spousta psů se naučí loudit a lidská strava psům také neprospívá, naopak psům škodí a je také jednou z příčin nadváhy. 

A jak tedy psí obezitě zabránit nebo ji předejít?

Kvalitní krmivo
Vašim psům dopřávejte kvalitní a vyvážené krmivo, v rozumném množství. Zálěží na věku a velikosti vašeho psa. Dobré krmivo vám pomůže vybrat každý veterinář či dobrý chovatel, tak se nebojte zeptat. Nevyplácí se šetřit, špatné krmivo zadělává psovi na problémy, které pak musíte řešit dražší cestou u veterináře. Pes by měl mít k dispozici vodu a to neustále. Vodu často měňte ,ideálně by měla mít pokojovou teplotu. 

Dostatek pohybu
Je to stejné jako s námi. Prostě jsme vytvořeni k pohybu a hýbat bychom se měli. Stejně tak i fyzická aktivita psa pomáhá předcházet nejen obezitě, ale i dalším negativním vlivům. Navíc i nám pohyb se psem ve volné přírodě jen prospěje. Míru pohybu přizpůsobte vašemu plemeni. Někomu stačí častějí a kratší procházky, jiné plemeno se neobejde bez pořádné několika kilometrové zátěže. V dnešní době je k dispozici spousta výcvikových klubů, kde se můžete věnovat různým psím sportům. 

Tak nezapomeňte, zdraví vašeho psa je jen ve vašich rukách. A když už budeme myslet na ně, zamysleme se i nad sebou.