Mrzne až praští - venčit či nevenčit?

Už pár le nebyla taková zima jako nyní. Mrzne už několik týdnů v kuse a nejsou neobvyklé teploty i -15 stupňů. A co naši psí mazlíčci? Venčíte je? jak dlouho? Co oblečky, nosíte?
Vydáno 30.01.2017, přečteno: 5203x
Autor: Iva Janoušková
 
Tuhle zimu asi čekal málokdo. Je hezká, pravda. Žádná čvachtanice a rozbředlý sníh, namísto toho krásně umrzlý sníh, sluníčko, ale teploty hodně pod nulou. Sami sebe oblékáme do několika vrstev oblečení, čepice, šály, rukavice, punčochy pod kalhoty, sněhule. A myslíte u toho i na naše pší miláčky?
Většinou váží zlomek toho co my, tedy i snadněji promrznou. Při mínusových teplotách se vůbec nestyďte vašeho psa obléci do zimního a to i větší plemena. A nestačí jen chránit záda. Nutností je bránit celý trup a bříško psa. V těchto dnes jsou psí ordinace plné právě nachlazenými psy se záněty dýchacích cest, nebo těmi co od studené země chytí zánět močových cest. Delší procházky raději zkraťte. Poté co se z procházky vrátíte, nechte psa ještě chvíli v oblečku, ať se stihne aklimatizovat na vnitřní teplotu. 
Uvazovat psa venku a přitom si jít třeba nakupovat je naprosto nepřípustné. 
Štěňata raději vůbec nevenčete, v těchto dnech to musí zvládnout na podložku nebo noviny. Jejich váha je malinká a prochladnou běhěm několika málo minut.
Měli bysme myslet i na tlapky. A před venčením je promazat třeba i obyčejnou vazelínou nebo indulonou. Ochrání psa před solí a zároveň před popraskáním z chladu nebo proříznutí tlapek o ledové krusty. Po návratu z venku tlapky raději opláchněte a znovu namažte.